12/06/2017

Yaman, “Vatandaşlarımızın En Zor Günlerinde Yanındayız”


 “Mardin’de çalmadık dertli kapı bırakmıyoruz” ifadesini kullanan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, zor durumda olanların da her zaman yanında olduklarını iletti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk anlayışıyla örnek çalışmalar yapıyor. Dar gelirli ve zor durumda olan vatandaşların imdadına yetişen Belediye birçok farklı konuda projelerine hayat veriyor. Bu bağlamda hastaneye gidemeyen vatandaşların hastanelere naklinin sağlanması, ibadethanelere gidemeyen Mardinlilerin camilere taşınması, ev temizliği hizmeti, gıda yardımları, giyim ve battaniye yardımları, ücretsiz ulaşım kartları ve çorba dağıtımı gibi birçok çalışma Belediye tarafından yapılıyor.  Yapılan çalışmalar dar gelirli vatandaşları ve dezavantajlı grupların ise hayatlarını kolaylaştırıyor.

Sosyal sorumluluk konusunda çığır açtık

Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Sosyal devlet anlayışının en iyi örneklerini ilimizde sergiliyoruz” dedi. Yaman, “Devletimizin ve hükümetimizin yerel yönetim görevini bize vermesinin akabinde birçok konuda kentimizin gelişmesi adına çalışmalara başladık. Özellikle ilimizin hak ettiği konuma gelmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ciddiyetle üzerinde durduğumuz konuların başında ise sosyal sorumluluk projeleri yer alıyor. Biz hiçbir vatandaşımızın sıkıntı yaşamaması ve zor durumda kalmaması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her koşulda hemşehrilerimizin duaları için imkanlarımızı seferber ediyoruz” diye konuştu.

Her zaman yanlarındayız

Şehirde herkesin derdini kendi derdi olarak gördüklerini  anlatan Yaman, “İlimizde vatandaşlarımızın kötü gününde yanlarında yer alıyoruz. “mardinmasa” aracılığıyla aldığımız şikayet ve taleplere istinaden hemşehrilerimizin sıkıntılarına merhem oluyoruz. Bize yapılan her müracaatı titizlikle değerlendiriyor ve incelemelerini yaparak gereken çalışmaları sağlıyoruz. Bu noktada kısa bir sürede 3 bin 450 vatandaşımızın hayatlarını kolaylaştıracak projelere imza attık. Ayrıca sabah saatlerinde hastanede vatandaşlarımızın sıcak çorba almaların sağladık. Bu konuda da 40 bin vatandaşımız çorba ikramımızı yaptık. Sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergilemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu