14/06/2017

Kırsal Mahalleler de Çocuk Parkları ile Donatılacak


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kırsal mahallelerde çocukların mutlu olması için park çalışmaları yapacaklarını kaydederken, “Şehir merkezinde yer alan park imkanları kırsal mahallelerde de olacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi  “Çocuk Gülerse Şehir Güler” sloganıyla çıktığı yolda çocuk dostu projelere önem veriyor. Kent merkezinde ve ilçe merkezlerinde yapılan parklar ile çocukların sosyal olmalarını hedefleyen Belediye, kırsal mahallelerde de park çalışmalarını hızlandıracak. Bu konuda projelerini hazırlayan Belediye, ekipleriyle tüm mahallelerin parka kavuşması için harekete geçiyor.

Kırsal mahallelerde birçok farklı çalışma

Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman amaçlarının çocukların her yönüyle mutlu olduğu bir kenti inşa etmek olduğunu belirtti. “Çocuklarımızın sosyal yaşam alanlarının olmasını önemsiyoruz” ifadesini kullanan Yaman, “Çocukların mutlu olduğu bir şehir gelişimini de sağlıklı tamamlar. Biz ilimizin en iyi yerlerde olması ve Belediyecilik anlamında hak ettiğini görmesi için çıktığımız yolda sürekli mesafe kat ediyoruz. Özellikle çocukların daha sosyal olmaları ve teknoloji ve internetten bir nebze uzaklaşmaları için çocuk dostu çalışmalara öncelik verdik. İl genelinde kısa sürede birçok parkı vatandaşlarımıza hediye ettik. Şimdi kırsal mahallelerimizde de parklar konusunda aktif bir çalışma içinde olacağız” dedi.

Kırsalda mutlu olacak

Bütün kırsal mahallelerin parklar ile tanışmasını istediklerini söyleyen Yaman, “Kırsal mahallerimizin değişimi içinde kolları sıvadık. Birçok farklı konuda projelerimizi kırsal mahallelerimizde hayata geçiriyoruz. Kanalizasyon sorunu, su sıkıntısı gibi temel konuların yanında taziye evleri konusunda da ciddi bir çalışma içindeyiz. İşte bunların yanında çocuklarımızın da gülmesi adına kırsal mahallelerimizi parklar ile donatmak istiyoruz” şeklinde konuştu.