12/10/2018

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri


Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca, Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya konseri düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde güzel görüntüler ortaya çıktı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, şehrin manevi ve kültürel değerlerine uygun etkinlikler yapmayı sürdürdüklerini kaydetti.

Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak sadece şehrin alt yapı, yol, ulaşım, sosyal donatı alanları sorunlarını çözmüyoruz. Bunun yanında kültür şehri Mardin’de kültürel alanda ki eksikliği gidermek için şuana kadar yüzlerce etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinliklerde binlerce vatandaşı bir araya getirerek güzel bir birliktelik oluşturduk.” dedi.

Şehrin dokusuna uygun çalışmaların devam edeceğini kaydeden Yaman, “Farklı din, dil ve kültürün şehri Mardin’de vatandaşlarımızın manevi ve kültürel değerlerine uygun yaptığımız etkinliklerden bir tanesi de Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgileriyle tanınan Eşref Ziya konseri oldu. Vatandaşlarımız, bu güzel konsere yoğun ilgi gösterdi. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu.